صادرات و واردات فلفل سیاهصادرات و واردات فلفل توسط شرکت های بازرگانی انجام می شود و گاه خرید فلفل و حتی سایر ادویه جات با واسطه انجام می شود که خرید از تولید کنندگان که بدون واسطه است از نظر قیمت مقرون بصرفه تر از خرید از واسطه هاست.

امروزه فلفل سیاه به یکی از پر طرفدارترین ادویه جات تبدیل شده است مخصوصا با گرایش غذایی مردم به فست فودها و همانطور که می دانیم پایه اصلی غذاهای فست فود ادویه جات و بخصوص فلفل می باشد که با عطر و طعم بخصوصی که فلفل سیاه دارد یک عضو غیر قابل حذف در فست فودها می باشد.

مصرف فلفل سیاه فقط محدود به غذاهای فست فود و انواع پیتزا و ساندویچ نمی شود و بسیاری از غذاهای سنتی هم بر پایه فلفل و طعم تندی آن تهیه می شود.

صادرات و واردات فلفل سیاهروش مصرف فلفل سیاه

فلفل سیاه گیاهی رونده دارد که محصول نهایی آن همان  ادویه فلفل سیاه است. میوه ی این گیاه به صورت کروی شکل می باشد که رنگ سبز دارد و با تکمیل مرحله رشد آن به سیاه تغییر رنگ می دهد.طعم این دانه های سیاه  تند و تلخ ملایم می باشد.

این دانه های سیاه رنگ را  پس از برداشت خشک می کنند و پس از آن با ساییدن بصورت پودر ریز یا درشت تبدیل می کنند. تندی فلفل سیاه به علت وجود ماده ای شیمیایی به نام پیپرین است.

علت پر طرفدار بودن فلفل سیاه طعم جالب و تند آن است و به همین خاطر در کنار نمک که یک ماده پر مصرف برای مصارف مختلف است قرار می گیرد. طبع فلفل سیاه گرم است و به همین علت در کنار غذاهایی با طبع سرد همنشینی خوبی دارد و از عوارض آن می کاهد.

عوارض غذاهای سرد رفلاکس معده و زیاد شدن بزاق دهان است که فلفل به کاهش این عوارض کمک میکند.

صادرات و واردات فلفل سیاهخواص شگفت انگیز فلفل سیاه

فلفل سیاه علاوه بر مصارف برای غذاها و دممنوش ها به عنوان دارو و حتی بصورت ماسک و ترکیب با دیگر مواد مورد استفاده بسیاری قرار می گیرد .

  • ماسک صورت

استفاده از فلفل سیاه برای ماسک های پاکسازی برای پوست اثر فوق العاده ای دارند اما چند نکته هست که باید به دقت برسی شود تا عوارضی به همراه نداشته باشد.

-قبل از استفاده باید به میزان کم روی پوست تست شود و از حساسیت و میزن اثرگذاری آن روی پوست مطلع شد. زمان استفاده از این ماسک ده دقیقه است و بهتراست زمان طولانی روی پوست نماند.

ترکیب فلفل سیاه با ماست

ترکیب فلفل سیاه و سفیده تخم مرغ وعسل

ترکیب فلفل سیاه و شیر

ترکیب فلفل سیاه و آلوورا

  • پیشگیری از سرطان

وجود منگنز، آهن ، مقداری فیبر و ویتامین c و ویتامین k  موجود در فلفل سیاه تا حد زیادی از سرطان پیشگیری می کند چون سیستم دفاعی بدن با این مواد مغذی تا حد زیادی ایمن می شود و به خاطر ضد التهاب و خاصیت آنتی اکسیدان این ادویه  سلول های بدن را در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند.

پیپرین موجود در فلفل سیاه از ایجاد غده های سرطانی مخصوصا سرطان سینه جلوگیری می کند .

  • تسکین دردهای قاعدگی

یکی از جالب توجه ترین خواص فلفل سیاه تسکین و کاهش دردهای قاعدگی است . مصرف فلفل سیاه برای کاهش انقباضات رحمی در طول دوره قاعدگی و تسکین درد یک داروی عالی محسوب می شود و حتی مصرف دمنوش فلفل سیاه می تواند به آرامش بدن کمک کند.

  • درمان ناباروری در مردان

تنظیمات هورمون های مردانه با مصرف فلفل سیاه انجام می شود و در روند تولید اسپرم های سالم نقش بسزایی دارد.فلفل سیاه موجب ازدیاد سوخت و ساز بدن می شود و در نتیجه از چاقی جلوگیری می کند و از آن جا که چاقی یکی از دلایل ناباروری در مردان است با مصرف فلفل سیاه البته نه به صورت افراطی این مساله تا حدی حل می شود.